FOTO-les

Výlety

Penzion se nachází na kraji lesa takže je možné jít houbařit nebo se jít jen projít krásným lesem. V zimních měsících je okolí vhodné pro běžkaře (je-li sníh).

Prohlídněte si co naše okolí nabízí:

Zřícenina hradu Radeč

Zaniklý hrad na Radči (též Mittervvald) se nachází severně od vesnice Těškov.
Kromě valu a příkopu se z něj nedochovaly žádné pozůstatky zástavby. Ze skalnatého vrcholu je nádherný rozhled na Křivoklátské lesy a zámek Zbiroh. Za dobré viditelnosti můžeme spatřit i České středohoří a Krušné hory.
Zbytky hradu jsou volně přístupné po červeně značené turistické trase z Těškova do Lhoty pod Radčem. Cyklisté mohou nahoru vyšlapat po vyznačené cyklotrase.

FOTO-Radeč

Čertova skála u Zbiroha

Vyhlídkové místo Čertova skála naleznete necelé 2 km západně od zámku Zbiroh. Z Čertovky je krásný výhled na jih a jihozápad. Ve skalách se nachází kříž. Na vyhlídku vede červená turistická trasa Těškov – Zbiroh.

FOTO-čertova skála

Zámek Zbiroh

Zámek Zbiroh obklopený 60 hektarovým anglickým parkem disponuje velkým množstvím salonků a sálů, gotickou hradní kaplí a zámeckými vinnými sklepy. V zámku se nachází středověká krčma U Rudolfovy kratochvíle s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních specialit. Součástí zámeckých salonků a sálů je také velký novorenesanční sál Alfonse Muchy, v němž je umístěn originál opony od tohoto světoznámého malíře, který zde také 18 let pobýval a na zámku namaloval svou slavnou Slovanskou epopej.

FOTO-Zámek Zbiroh

Vodní hamr Dobřív

Vodní hamr Dobřív je zařazen mezi národní kulturní památky a je nejvýznamnější, plně funkční památkou svého druhu v ČR. Můžete zde např. vidět kovářskou výheň, předváděcí pracoviště kovářů, kovářské práce pod buchary, expozici k dějinám železářství na Podbrdsku a hutnictví v Dobřívě.

FOTO-hamr

Vojenské muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Vnější expozice tvoří zejména více než 190 kusů vojenské techniky (automobilní technika z období II. světové války, poválečné výzbroje ČSLA, protiletadlová technika, rozsáhlé expozice obrněných transportérů, tanků a dělostřelectva).
Areálem vojenského muzea vede naučná stezka čs. stálého opevnění.
Vnitřní expozice muzea s řadou multimediálních prvků a trojrozměrných exponátů mapují období let 1938 až 1945 v Československu.

FOTO-vojenské muzeum Rokycany

Rozhledna na Kotli

Volně přístupná rozhledna byla dokončena v roce 2014. Její ocelová konstrukce ve tvaru válce dosahuje výšky 28 metrů, uprostřed se vine točité schodiště. Z vyhlídkové plošiny spatříte vrcholy Brd, Šumavy, Českého lesa, Krušných hor a Českého středohoří.

FOTO-rozhledna Kotel

Naučná stezka Kokotské rybníky

Stezka má 11 zastávek s informacemi o okolí Kokotských rybníků. Nastoupit na ni můžete u Nové Huti.

Naučná stezka Okolím Padrťských rybníků

Stezka má celkem 13 zastavení, 4 klasické velké informační panely a 9 malých kovových panelů, netradičně umístěných na soliterních kamenech. Dozvíte se zde rovněž informace o dnes již neexistujících obcích Padrť, Přední a Zadní Záběhlá a Kolvín. Těm jsou věnovány velké panely umístěné v místech, kde dříve stávaly vesnice.

FOTO-padrťské rybníky

Bolevecké rybníky

Bolevecké rybníky aneb Bolevecká rybniční soustava je rozsáhlý ekosystém deseti rybníků v nivě Boleveckého potoka a jeho drobných přítoků na severním okraji Plzně

FOTO-Bolevecké rybníky

Ostatní:

 • Zřícenina hradu Libštejn a Havlova skála
 • Zřícenina hradu Žebrák a hrad Točník
 • Air park Zruč u Plzně
 • Zoo a Dino Park Plzeň
 • Pivovar Plzeňský prazdroj
 • Plzeňské podzemí
 • Zámky Kozel a Nebílovy
 • Koupaliště a krytý bazén v Rokycanech
 • Rybník Habr nedaleko Volduch
 • Velký Bolevecký rybník Plzeň
 • Vytvořil: Matěj Grim
  © Penzion Výhledy na Brdy;